Postanowienia noworoczne – jak w nich wytrwać

2018-01-03T13:32:01+00:00 03.01.2018|

Początek roku to czas przemyśleń i czas podsumowań. Często okazuje się, że nie udaje nam się zrealizować planów założonych na dany rok. W związku z tym plany te przenoszone są na rok bieżący. Stąd biorą się, tak popularne POSTANOWIENIA NOWOROCZNE.

Tylko jak w nich wytrwać i co zrobić by postanowienia nie były co roku takie same? Co przeszkadza w ich dotrzymaniu? Być może brak cierpliwości, wytrwałości, a być może potrzebujemy pomocy z zewnątrz? Oto kilka praktycznych rad jak wytrwać w swoich postanowieniach noworocznych.

Po pierwsze – nie narzucaj sobie zbyt wielu postanowień

Tak naprawdę wystarczy jedno postanowienie, nie zakładaj większej liczby niż trzy. To i tak duży sukces, jeśli uda Ci się w nich wytrwać.

Po drugie – zacznij od zaraz

Nie odkładaj zadań do wykonania na później, co prawda masz jeszcze cały rok, ale jeśli zaczniesz od razu to sukces gwarantowany. Im dłużej zwlekasz, tym Twój zapał maleje.

Po trzecie – dąż do celu metodą małych kroczków

Rozplanuj działania, które musisz wykonać po drodze do wymarzonego celu. Najlepiej spisz wszystko na kartce papieru. Dobry plan to podstawa. Poza tym możesz do niego zaglądać, kiedy czujesz że Twoja motywacja spada.

Po czwarte – bądź konsekwentny

Nie zmieniaj postanowień w ciągu roku, dąż do wyznaczonego celu.

Najczęstsze postanowienie noworoczne to: „w tym roku schudnę”.

Nie ważne ile kilogramów chcesz zrzucić, z pewnością nie jest to takie proste. A dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że to postanowienie wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych na stałe. Nawyki są silnie zakorzenione w każdym z nas i potrzeba czasu, cierpliwości i determinacji by stworzyć nowe nawyki, a później je utrwalić.

Kiedy nie wiesz jak powinna wyglądać prawidłowa dieta lub/i potrzebujesz wsparcia możesz wybrać się do dietetyka. Specjalista dopasuje dietę do Twoich oczekiwań i trybu życia, da Ci mnóstwo wskazówek i motywacji. Kiedy osiągniesz wymarzony cel, dietetyk przeprowadzi etap stabilizacji. Dzięki niemu utrzymasz prawidłową wagę, a w następnym roku nowe cele i marzenia do spełnienia.

POWODZENIA !

About the Author:

Ukończyła wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Od dwóch lat współpracuje z Centrami Naturhouse w Polsce.